גלים: מרכז הציפה הישראלי
03-5741133
הזמנות ותורים

שאלות נפוצות

האם אפשר לטבוע במיכל הציפה?
אי אפשר לטבוע במכל הציפה היות ואין אפשרות להתהפך בה בלי כוונה (גם אם אתם נרדמים). אם ניסיתם פעם לדחוף כדור-רגל מתחת למים יש לכם מושג לגבי הקושי הכרוך בכך .


האם המיכל מתאים לקלסטרופובים?
לכל הפוביות נדרש גירוי כדי שיתחילו לפעול. ללא גירוי חיצוני במכל הציפה הרגשת הקלסטרופוביה לא תבוא לידי ביטוי. להפך, ההרגשה שאתם חווים בחדר הציפה היא של תחושת מרחבים פתוחים. אם אתם בכל זאת דואגים ניתן לפתוח את הדלת או להשאיר את האור דלוק מבלי לפגוע בחווית וביעילות הציפה.

איך נשמרת היגיינת המים במיכל?
אחרי כל ציפה המים עוברים תהליך מורכב של סינון וטיהור יסודי המבטיח כי הציפה הבאה הינה בטוחה ונקייה כמו הקודמת לה וכמו זו שתבוא אחריה.

מה צריך להביא לציפה?
לפני הציפה תקבלו מגבות, ג'ל נוזלי, שמפו וקרם גוף. כמו כן, תקבלו אטמי אוזניים אשר ישמשו אתכם במהלך הציפה. אם אתם משתמשים בעדשות מגע יש להביא את הציוד הדרוש לשם הוצאתן והרכבתן אחרי הציפה. כל אחד מוזמן להביא לפי רצונו מוצרים לשימוש אישי כגון מברשת שיער, בגדים להחלפה וכו'. אין צורך להביא מייבש שיער מאחר ויש מייבש בחדר הציפה.

האם יש תופעות לוואי לציפה?
אחרי הציפה תרגישו קלים, שמחים ורעננים. הצבעים יהיו בהירים יותר, השמיעה תהיה חדה יותר ותרגישו הרמוניה כלפי הסביבה לצד בהירות מחשבה וחדות ריכוז וזכרון למשך מספר שבועות.
ככל שהציפה תהיה סדירה יותר, היא תהפך לכלי בו ניתן להשתמש להשגת מטרות נחוצות כמו הורדת מתח, הגברת כושר למידה, הקלה על כאבים כרוניים ועוד.
לפעמים, במהלך הציפה, הגוף לפתע "קופץ", או לפעמים רק יד או רגל קופצת. זה קורה בעת שנכנסים למצב עמוק של רוגע והרפיה גופנית ומחשבתית. הקפיצה הזו נקראת Hypnic Jerk או Myclonic Jerk, והיא מתרחשת כתוצאה מפעילות מערכת מוחית שנקראת RAS - המערכת הרטיקיולארית.
ה"קפיצה" הזאת היא תופעה יומיומית ונורמאלית לגמרי ורובינו מכירים אותה משלב ההרדמות בלילה.
במיכל הציפה התופעה מופיעה בדרך כלל בציפות ראשונות, או כאשר אדם נכנס לצוף לאחר הצטברות מסיבית של מתחים או של עייפות. עם התקדמות הציפות, ואחרי שהגוף כבר מכיר את חווית הציפה ואת הרוגע העמוק שהוא הנלווה אליה, נתקלים בתופעה פחות, אם בכלל.

האם ניתן לצוף בזוג או עם ילדים?
חלק מעצם החוויה במיכל הציפה הוא הזמן הטוטאלי שאתה מקדיש לעצמך. מיכל הציפה מותאמת לאדם אחד.
זוגות הבאים יחד נכנסים באותו הזמן לשני מכלי ציפה נפרדים.אתם מקבלים את כל ההנחיות יחד, ואז כל אחד נכנס לחוויה אישית, ולאחריה אתם נפגשים שוב לכוס תה ועוגיות והחלפת חוויות.

קתרין מאנגליה כתבה בפורום מכלי הציפה העולמי כי היא הכניסה את התינוקות שלה למיכל הציפה איתה:
"אני מאמינה שהתינוקת שלי היא ה"צפה" הצעירה ביותר. היא הייתה בת חודשיים וחצי כשהכנסתי אותה לראשונה למיכל הציפה. הבן שלי היה בן 9 חודשים בציפה הרשונה שלו.
לא צפנו בשיטה הקלאסית כמו שבדרך כלל צפים במיכל. היה להם חום או אולי וירוס ואני ידעתי שמלחי אפסום, המצויים ברמות גבוהות מאד במי מיכל הציפה, יעזרו להוציא מגופם של ילדיי את הגורם המזהם". אז הנחתי אותם במיכל הציפה, בתוך המים, כשהם ישובים ונשענים עלי, וזה עבד!!"
ברור כי מדובר במקרה חריג שבו האם למעשה לא צפה.

מה מרגישים בזמן הציפה?
אתם תצופו בהרגשה של איבוד משיכה ומשקל כמעט גמור. בזמן הציפה אתם מתקדמים באיטיות אל מצב הרפיה עמוק ביותר.


יצירת קשר
 / מלאו כאן את הודעתכם ואחד מאיתנו יחזור אליכם בהקדם
שדות המסומנות ב- * הן שדות חובה